Magorzata PiliskaMałgorzata Pilińska to młoda dziewczyna, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Tata Małgorzaty - Pan Adam samotnie sprawuje opiekę nad córką. Stara się ze wszystkich sił, aby zapewnić córce Małgosi to co najważniejsze - rehabilitację!

 

Małgosia to osoba z licznymi wadami wrodzonymi, przepukliną oponowo - rdzeniową, epilepsją, zanikiem mięśni w obrębie goleni. Dziewczyna wymaga stałej 24 godzinnej opieki drugiej osoby. Taką opiekę zapewnia jej  kochający Tata. Pan Adam musiał jednak zrezygnować z pracy aby móc opiekować się córką. Mimo ciężkiej sytuacji finansowej stara się ze wszystkich sił, szukając pomocy z różnych stron, aby córka była regularnie rehabilitowana. Tylko systematyczne ćwiczenia zapewnią Małgosi prawidłowe funkcjonowanie i rozwój.

 

 

 

 

Czego potrzebuje Małgosia ?


  • Systematycznej rehabilitacji
  • Środków pomocniczych
  • Leków
  • Pieniędzy na zakup napędu elektrycznego do wózka inwalidzkiego

wesprzyj

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności


 

23.06.2023r.

Małgosia Pilińska jest podopieczną naszej Fundacji od kilku lat. Jest osobą niepełnosprawną od urodzenia wymagającą stałej opieki i rehabilitacji. Ma liczne wady wrodzone takie jak przepuklina oponowo - rdzeniowa, epilepsja, zanik mięśni w obrębie goleni. Porusza się na wózku inwalidzkim. Na szczęście ma kochającego tatę, który się nią opiekuje.


Pomimo swojej niepełnosprawności Małgosia jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia. Chce się realizować, jednak dojazdy na rehabilitację i warsztaty, które pomagają jej w rozwoju stały się praktycznie niemożliwe, gdyż prawie dwudziestoletnie auto, którym zawozi ją tata stale odmawia posłuszeństwa. Małgosi udało się uzyskać dofinansowanie z PFRON w wysokości 70% na zakup samochodu przystosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej! Pozostałą część, Małgosia musi pokryć jednak z własnych środków. Pan Adam – tata Małgosi dopełnił już wszelkich formalności i oboje oczekują na produkcję samochodu.

Jednak kwota, którą musi pokryć Pan Adam i Małgosia to aż 60.000,00 zł! Prosimy o wsparcie Małgosi, by mogła swobodnie dojeżdżać na niezbędną dla niej rehabilitację oraz na warsztaty, które przynoszą jej mnóstwo korzyści i radości. Małgosia to naprawdę bardzo wartościowa dziewczyna, a we dwoje razem z tatą tworzą wspaniałą rodzinę.

https://zrzutka.pl/px7e82

m2algosia

 

09.12.2022r.

 

Pan Adam i jego córka Małgosia korzystają z wysłużonego 19 letniego auta, wymagającego ciągłych napraw. Samochód nie jest w ogóle przystosowany do przewozu osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim, a Małgosia przeszła kilka operacji kręgosłupa. Małgosia już w marcu 2023 roku będzie mogła ubiegać się o dofinansowanie z PFRON do zakupu oszczędnego auta dostosowanego do przewozu osoby niepełnosprawnej. Dofinansowanie z PFRON na zakup samochodu, pokryje tylko część kosztów zakupu, a brakująca kwota wynosi aż 60.000.00 zł.

Z tego tytułu założyliśmy zbiórkę na zakup specjalistycznego samochodu przystosowanego do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Prosimy o wsparcie Małgosi, by mogła swobodnie dojeżdżać na niezbędną dla niej rehabilitację oraz na warsztaty, które przynoszą jej mnóstwo korzyści i radości.

https://zrzutka.pl/px7e82

b382ac54abc4e0805d3cce366e454d83.jpg

 

18.06.2021r.

 

Spójrzcie tylko z jaką łatwością Podopieczna naszej Fundacji może się teraz przemieszczać! Cudownie jest patrzeć na taką radość wymalowaną na twarzy Małgosi! Nic nie odda lepiej jej wdzięczności, jak jej własne słowa: „Dzięki Wam spełniło się moje marzenie. Pozdrawiam serdecznie i ściskam Was wszystkich bardzo mocno!”

Film można zobaczyć na https://www.facebook.com/watch/?v=2923169594623267

 

20210524 184951

 

 

25.05.2021r.

 

Nasza Podopieczna Małgosia Pilińska właśnie otrzymała długo oczekiwany napęd do wózka inwalidzkiego.
Poniżej mail, który otrzymaliśmy od Pana Adama - taty Małgosi

Dzielimy się z Państwem doskonałą wiadomością !!!
Gosia jest już szczęśliwym użytkownikiem wymarzonego napędu do swojego wózka inwalidzkiego !!! : ))
Trochę jeszcze zmęczona wczorajszym dniem pełnych wrażeń, ale bardzo podekscytowana całą sprawą, dzisiaj po zajęciach lekcyjnych jeśli tylko pogoda nie zrobi jakiegoś psikusa, ,,wychodzimy" wspólnie na pierwszy spacer / tata też bardzo szczęśliwy, bo w końcu będzie miał wolne ręce i odciążony kręgosłup, a córka w końcu sama będzie decydowała jak i gdzie się prowadzić : )) /
Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy pomogli mam w realizacji tego celu.

 

My jako Fundacja również dziękujemy.

 

20210520 133909

20210520 112241

 

20210520 132600

 

 

 

26.10.2020r. 

 

Zobaczcie jak Gosia Pilińska, podopieczna naszej fundacji „Blisko Ciebie”, testowała całkowicie nowy napęd do swojego wózka inwalidzkiego, który już za niedługo umożliwi jej samodzielne poruszanie.

 

Na filmiku, który przesłał nam Pan Adam, tata Gosi, widać jak dobrze radzi sobie ona z nowym sprzętem. Musicie nam uwierzyć, bo przy zachowaniu zaleceń i założonej maseczce trudno to dostrzec, ale dajemy słowo, że kryje się tam ogromna radość i szczęście, że już za niedługo Gosia zrobi kolejny krok w kierunku samodzielności.

 

Film można zobaczyć na: https://www.facebook.com/FundacjaBliskoCiebie/videos/577354586579351/

 


Pamiętajmy jednak, że do zrealizowania tego celu brakuje jeszcze trochę środków, dlatego też zwracamy się do Was o pomoc i wsparcie Gosi przez Fundację „Blisko Ciebie” lub przez link

https://www.siepomaga.pl/malgosia-pilinska#wplaty

 

19.03.2019r.

 

Małgosia przeszła operację kręgosłupa, po której jest intensywnie rehabilitowana. Obecnie przebywa na turnusie rehabilitacyjnym. Dziewczyna jest słaba, a samodzielne poruszanie się na wózku sprawia jej ból i trudność. Aby ułatwić Gosi poruszanie się a nim, niezbędne jest zakupienie specjalnego napędu elektrycznego do obecnego wózka. Prosimy o wsparcie w zakupie napędu elektrycznego do wózka! https://www.siepomaga.pl/malgosia-pilinska

 

15.05.2018r.

 

Dzięki naszej pomocy oraz pomocy innych Fundacji udało się wysłać Małgorzatę na usprawniająco - rekreacyjny turnus rehabilitacyjny w Stegnie. Podczas turnusu Małgosia wykonywała różnego rodzaju ćwiczenia, a także uczęszczała na zabiegi lecznicze tj. magnetoterapia, masaże, prądy tens, tężnie solankowe. Po zakończeniu turnusu otrzymaliśmy telefon od Pana Adama z informacją, że córka zrobiła niesamowite postępy!  Cieszymy się bardzo z tej informacji.

 

Magnetoterapia IMG 20170810 102156 Port w Krynicy Morskiej IMG 20170815 181650 

 

Tężnie solankowe IMG 20170811 113314 

Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!