IMG 20181102 142220

Waldemar Truchan w czerwcu 2019 roku uległ wypadkowi. W czasie wykonywania przez niego pracy nastąpiła eksplozja odczynników chemicznych, która spowodowała rozległe, szarpane rany obu rąk oraz uszkodziła rzepkę w kolanie.

W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do Szpitala Rydygiera w Krakowie. Groziła mu amputacja obu dłoni. Po niezwykle skomplikowanych operacjach udało się w miarę uratować lewą rękę, w której stracił jednego palca, ale niestety ręka ta nigdy nie będzie sprawna.W prawej ręce w czasie wybuchu stracił aż cztery palce.

 

W jednym momencie rodzinie Pana Waldemara świat zawalił się na głowę. Przed wypadkiem Pan Waldemar był człowiekiem energicznym, jeżdżącym na rowerze, pływającym, zajmującym się działką, a wypadek spowodował u niego traumę psychiczną. Po żmudnej rehabilitacji Pan Waldemar stanął na nogi, jednak wypadek ograniczył do minimum podstawowe funkcje dłoni.

 

 

Obecnie pojawiła się realna szansa na poprawę sprawności prawej dłoni poprzez zastosowanie protezy bionicznej. Dzięki tej protezie poprawi się komfort życia i funkcje ruchowe dłoni, a przede wszystkim pozwoli ona Panu Waldemarowi na zaznanie namiastki normalności.

 

Niestety los bywa okrutny i w tym samym czasie doświadczył rodzinę Pana Waldemara po raz drugi. Żona Dorota zachorowała na nowotwór złośliwy. Te wszystkie przeżycia bardzo przygnębiły rodzinę, a dodatkowo bardzo obciążyły budżet rodzinny. Dochody rodziny nie pozwalają na zakup protezy, której koszt wynosi 215.000 złotych, dlatego bardzo prosimy Państwa o pomoc.

20201015 21285420201015 212858

 

Czego potrzebuje Pan Waldemar?


  • Pieniędzy na zakup protezy

     

wesprzyj

 

Aktualności


22.04.2022r.

 

W dniu wczorajszym Fundacja „Blisko Ciebie” przekazała Panu Waldemarowi Truchan protezę bioniczną dłoni której koszt wynosi 215 tysięcy złotych.

Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę na zakup protezy. Dziękujemy również Grupie Azoty Jednostce Ratownictwa Chemicznego sp. z o.o. oraz Fundacji PKO za przekazane darowizny.

Dzięki pomocy Fundacji spełniło się marzenie naszego Podopiecznego i mogliśmy zobaczyć szeroki, szczery uśmiech na jego twarzy. Zobaczcie krótką relację.

 

https://fundacjabliskociebie.pl/index.php/podopieczni-2/246-pan-waldemar-otrzymal-proteze

 

 

21.06.2021r.

 

Już tylko kilka tygodni pozostało do zakończenia zbiórki na protezę bioniczną dłoni dla Pana Waldemara, któremu eksplozja odczynników chemicznych odebrała zdrowie. Bardzo wierzymy, że się uda. Przypomnimy, że całkowity koszt protezy wynosi 215.000 złotych. Do tej pory udało nam się zebrać prawie 145.000 zł., brakuje więc jeszcze 70.000 zł. Prosimy, udostępnijcie link do zbiórki na Siepomaga i naszej www. Liczy się każda złotówka.

https://www.siepomaga.pl/waldemar

https://fundacjabliskociebie.pl/index.php/podopieczni/176-truchan-waldemar

 

10.06.2021r. 

 

 

Podopieczny naszej Fundacji, Pan Waldemar Truchan, który w wyniku wypadku w pracy (wybuchu) doznał znacznego uszczerbku na zdrowiu z każdym miesiącem przybliża się do osiągnięcia celu, jakim jest zakup protezy bionicznej dłoni!

 

Wszystko to dzięki ludziom dobrej woli. Zarząd Grupy Azoty Jednostki Ratownictwa Chemicznego, gdzie zatrudniony jest Pan Waldemar przeznaczył w formie darowizny na rzecz naszego Podopiecznego kwotę 120 tysięcy złotych.

W imieniu całej Fundacji oraz samego Podopiecznego serdecznie dziękujemy za ten wielki i piękny gest. Nie sposób wyrazić jak ogromna radość towarzyszy Panu Waldemarowi oraz nam wszystkim.

Niestety, do celu jeszcze brakuje ponad 65.000 zł. Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszego Podopiecznego można to zrobić poprzez wpłacanie dowolnej kwoty za pośrednictwem naszej strony internetowej klikając „Wesprzyj finansowo” pod linkiem: https://fundacjabliskociebie.pl/index.php/podopieczni/176-truchan-waldemar lub na uruchomionej przez nas zbiórce na portalu Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/waldemar

 

Plakat A4 Apteka Blisko Ciebie RGB


Chcesz Pomóc? Napisz

Twój Email 
Twoje Imię 
nr Telefonu 
Temat 
Jak chcesz pomóc 
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!
    

 

 

foot logo

 

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Program PIT udostępniamy we współpracy z IWOP w ramach projektu
PITax.pl dla OPP.

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.  
Proszę przepisać. 
 Pomóż walczyć ze SPAMem!