1212

Wiktor przyszedł na świat jako zdrowy, pełny energii chłopiec. Niestety, niedługo po skończeniu 3 roku życia zdiagnozowano u niego zespół nerczycowy. Choroba ta charakteryzuje się nadmiernym wydalaniem białka. Głównymi objawami jego choroby są obrzęki, wysokie ciśnienie krwi i zwiększone ryzyko zakrzepów.

Po diagnozie rodzice Wiktora byli w szoku, w ich życiu doszło do wielu zmian. Wspólne, rodzinne spędzanie czasu odbywało się w szpitalnych salach. W tym momencie zaczęli walkę o zdrowie i życie syna.

received 1001785674206540

Marika urodziła się w 22 tygodniu ciąży jako pierwsza z bliźniąt. Zaledwie tydzień po narodzinach zachorowała na sepsę oraz doszło u niej do zatrzymania akcji serca. Na szczęście po 15 minutowej reanimacji udało się przywrócić u niej funkcje życiowe.

Marika choruje na mózgowe porażenie dziecięce i zespół Westa. Wymaga całodobowej opieki drugiej osoby oraz rehabilitacji. Mimo swojej choroby jest pogodną i uśmiechniętą dziewczyną, bardzo lubi chodzić do szkoły i spędzać czas z rówieśnikami.

Rodzice Mariki robią wszystko, żeby zapewnić córce stałą i systematyczną rehabilitację, jednak tata naszej Podopiecznej w 2021 r. przeszedł udar, co doprowadziło do tego, że jego stan zdrowia nie pozwolił na kontynuowanie pracy w wyuczonym zawodzie. Na szczęście tata Mariki nie poddał się, jego stan zdrowia uległ poprawie.

368517522 806906568104449 7476906262567335970 nArek to 23-letni chłopak, który choruje na postępujący zanik mięśni typu Duchenne’a. Niestety nie jest w stanie funkcjonować bez pomocy drugiej osoby, a w nocy musi korzystać z respiratora. Mimo choroby Arek nie poddaje się, realizuje swoje pasje i marzenia. Ukończył technikum o profilu cyfrowych procesów graficznych, projektuje naklejki i wizytówki.

Arek ma wiele potrzeb takich jak zakup materaca, czy też łóżka rehabilitacyjnego. Ważna jest również stała i systematyczna rehabilitacja, by nie doprowadzić do regresu stanu zdrowia.

received 982428983043487

Antoś to chłopczyk chorujący na mózgowe porażenie dziecięce oraz na wiele innych chorób współistniejących takich jak niedoczynność tarczycy, padaczka, niedorozwój ciała modzelowatego, nadwzroczność, astygmatyzm, dysplazja stawów biodrowych. Jest pod stałą opieką poradni specjalistycznych, m.in. neurologicznej, ortopedycznej, czy też rehabilitacyjnej. Chłopiec potrafi samodzielnie siedzieć, poruszać się przy pomocy balkonika oraz aktywnego wózka inwalidzkiego.

2

Milan to 4-letni chłopczyk, który urodził się jako skrajny wcześniak w 24 tygodniu ciąży. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład spastyczny prawostronny. Nie jest w stanie poruszać się samodzielnie, ma problemy z mową oraz ze wzrokiem. Mama Milanka wychowuje go sama, a jej sytuacja materialna nie pozwala na pokrycie kosztów niezbędnej dla syna stałej i systematycznej rehabilitacji, która jest niezwykle ważna dla Milana.