1Kuba urodził się 31.05.2012r. Cierpi na zespół Aspergera. W maju 2018 roku wykryto u niego zmiany genetyczne, które mogą odpowiadać za jego niepełnosprawność. Zdiagnozowano również zaburzenia w OUN pod postacią naczyniaka żylnego w prawej półkuli móżdżku, globalnej hipotonii mięśniowej, opóźnienia w rozwoju psychoruchowym, makrocefalii, która jest następstwem wodogłowia zewnętrznego nieoperacyjnego. Z wiekiem rozpoznano u niego  niedobór masy ciała ( co wymaga założenia PEG, w celu nocnego dożywiania ), wzrostu oraz nadwzroczność. Kuba musi być pod stałą opieką wielu lekarzy, w tym ortopedy, ponieważ cierpi również na pogłębiającą się skoliozę, która może doprowadzić do zniekształcenia klatki piersiowej, a w następstwie do ucisku narządów wewnętrznych, oraz niewydolności krążenia i oddychania.

Szansą na poprawę zdrowia jest intensywna i wszechstronna rehabilitacja. Chłopiec ma zapewnioną rehabilitację w przedszkolu, rehabilitację logopedyczną i kinezyterapię. Niestety to nadal za mało. Dlatego nasza fundacja postanowiła sfinansować Kubie specjalistyczną rehabilitację na basenie na cały semestr, aby chłopiec mógł regularnie ćwiczyć i rozwijać się.  Rodzice starają się również raz w roku  wyjechać z dzieckiem na turnus rehabilitacyjny. Niestety sytuacja finansowa rodziny sprawia, że rodzice Kuby nie są w stanie sprostać wszystkim wydatkom.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o dofinansowanie do rehabilitacji stacjonarnej oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne. Jest ona dla chłopca jedyną szansą rozwoju !

Czego potrzebuje Kuba?

• Pieniędzy na rehabilitację

29.04.2023r.

Fundacja „Blisko Ciebie” kupiła niezbędny dla Kuby sprzęt wspomagający słyszenie, czym pomogła spełnić kolejne marzenie.

Radość Kuby dodaje nam skrzydeł do dalszego działania i pomagania potrzebującym! Poniżej podziękowania od Kubusia i jego rodziców:

„Dziękujemy bardzo za pomoc w postaci zakupu systemu FM dla naszego synka Kubusia. Już po 2-3 dniach używania w szkole widać efekty w jakości kontaktu. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że pomogli nam Państwo zrealizować nasze marzenie, które wspiera rozwój naszego dziecka.”

343081907 1711006946021308 6815426572644966105 n

23.04.2021r.

A oto krótka fotorelacja z turnusu rehabilitacyjnego finansowanego przez naszą Fundację na którym przebywa nasz podopieczny Jakub Matusiewicz.

IMG 2719IMG 20210413 WA0005

IMG 20210414 WA0001  IMG 20210413 WA0002

15.02.2019r.

Fundacja Blisko Ciebie sfinansowała zajęcia rehabilitacyjne dla Kubusia na basenie!

14.02.2019r.

Relacja z jednego z ostatnich turnusów rehabilitacyjnych. Kubuś podczas zajęć rehabilitacyjnych dzielnie ćwiczył i brał czynny udział w dogoterapii – terapii z udziałem psa.

2   3