1W mieszkaniu Pani Katarzyny oraz jej córki Poli wybuchł pożar. Powstał w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w piecu akumulacyjnym. Spaleniu uległ duży pokój (w którym pożar miał swoje źródło), w tym większość mebli, sprzętów RTV. Spaliły się także ubrania oraz książki. Część rzeczy, która przetrwała pożar musiała zostać wyrzucona z powodu oczadzenia. Mieszkanie wymaga generalnego remontu, nie tylko ze względu na spalenie, ale również oczadzenie. Niestety kwota z ubezpieczenia jest niewystarczająca na tak rozległy zakres prac remontowych.  

 

 

 

 

1Adrian cierpi na nieuleczalną i postępującą chorobę Huntingtona. To choroba genetyczna ośrodkowego układu nerwowego. W miarę obumierania komórek mózgu, osoby z chorobą Huntingtona tracą możliwość kontrolowania ruchów i emocji, przypominania sobie ostatnich zdarzeń oraz podejmowania decyzji. Choroba prowadzi do niepełnosprawności, a ostatecznie śmierci. 

 zdjęcie Ola
Ola ma 13 lat, jest uczennicą  szóstej klasy. Do 2 roku życia rozwijała się prawidłowo. Potem nagle straciła kontakt z otoczeniem oraz wszystkie swoje, dotychczas nabyte, umiejętności. Przestała przyjmować stałe pokarmy, zaczęła źle sypiać, pojawiło się również napięcie  mięśniowe. 
Szybko zdiagnozowano u niej autyzm. Rodzice Oli  szukali pomocy u wielu specjalistów, w wielu ośrodkach. Wszystko okazywało się mało skuteczne, dopóki nie dowiedzieli się o metodzie Swietłany Masgutowej. Niestety nie jest ona refundowana przez NFZ, a jej miesięczne koszty wynoszą 1600 zł. To duże obciążenie finansowe dla całej rodziny.

 

 

 

 

4Mała Alicja była zdrową i bystrą dziewczynką. Niestety w 2008 roku wykryto u niej guza mózgu. Od tamtej pory przeszła ponad 20 operacji. Stan zdrowia dziewczynki wielokrotnie ulegał zmianie. Obecnie Alicja wymaga stałej opieki, rehabilitacji, leczenia oraz pomocy wielu specjalistów. 

 

 

 

 

 

 

Alina Kalista1Alina Kalista to mama samotnie wychowująca 13-letnią córkę. Od kilku lat choruje na nowotwór złośliwy mózgu oraz padaczkę lekooporną. Jako samotna matka nie jest w stanie opłacić kosztownego leczenia, dlatego liczy na pomoc ludzi o szlachetnych sercach.

1Antoni urodził się 18. 02. 2013 r. Choruje na przepuklinę oponowo – rdzeniową, wodogłowie, a także zwichnięcie lewego biodra. Posiada również wadę wzroku oraz stopy Końsko – szpotawe. Jest cewnikowany i lewatywowany, co dla małego chłopca jest nie tylko uciążliwe, ale również nie ma nic wspólnego z beztroskim dzieciństwem. Aby odzyskać choć odrobinę samodzielności i móc przemieszczać się oraz funkcjonować na co dzień, niezbędny jest nowy wózek inwalidzki, ponieważ obecny jest już dla chłopca za mały.  

2"Artur urodził się jako wcześniak. Jest dzieckiem bardzo pogodnym i wiecznie uśmiechniętym. Niestety przed skończonym drugim rokiem życia, u Artura zdiagnozowano Mózgowe Porażenie Dziecięce – obustronne porażenie kurczowe. Diagnoza okazała się bardzo poważna. Walczymy w tej chwili o jak największe usamodzielnienie syna. Jest on dla nas całym naszym życiem – całym sercem!"


Bartuśrgb
Bartuś urodził się 22 kwietnia 2017 roku z wadą genetyczną – trisomią chromosomu 21 (zespół Downa). Jest objęty programem wczesnego wspomagania rozwoju. Powinien regularnie ćwiczyć, ponieważ jego mózg jest teraz na etapie intensywnego uczenia się i poznawania świata.

 

Zdjęcie Damian LachDamianek cierpi na chorobę neurologiczną. W wyniku stanu zapalnego doszło u niego do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Choroba ta zdarza się u 1-4 osób na milion. Rzadko przytrafia się tak małym dzieciom. Dziecko od urodzenia rozwijało się prawidłowo. Pewnego dnia mając 18-miesięcy, chłopiec niespodziewanie na skutek wysokiej gorączki zapadł w śpiączkę. Następnie u Damianka stwierdzono niewydolność oddechową, niedowład wiotki czterokończynowy i obrzęk mózgu. Skutek tego dnia był przerażający dla najbliższych - paraliż całego ciała...

 


daria jagiełło

Daria Jagiełło ma 7 lat i cierpi na SMA 1 – genetycznie uwarunkowany, rdzeniowy  zanik mięśni. Wskutek choroby dziewczynka cierpi  na skoliozę  (90 stopni), hiperlordozę, koślawość kolan i stóp, a także obustronne zwichnięcie stawów biodrowych. Choroba szybko postępuje. Leczenie farmakologiczne w Polsce jest niestety niedostępne. Istnieje jednak szansa, że lek ratujący życie wkrótce pojawi się na polskim rynku. Do tego czasu niezbędna jest intensywna rehabilitacja, w tym turnusy rehabilitacyjne, regularne wizyty u specjalistów oraz specjalistyczny sprzęt.  

42Dawid Pochwatka urodził się 31.08.2003r., w szóstym miesiącu ciąży, z jednym punktem w skali Apgar. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wodogłowie pokrwotoczne, padaczkę, astmę, niedowład czterokończynowy. Posiada bardzo słaby wzrok. Przeszedł w swoim życiu wiele operacji.  W miarę możliwości finansowych rodziców chłopiec jeździ na ćwiczenia rehabilitacyjne, masaże, a także na wizyty do logopedy oraz psychologa. Niestety potrzebuje o wiele więcej.
big da95b19a fe20 42eb 863f 9747285d5f6aPani Diana 21 letnia matka, cierpi na nieuleczalną chorobę - jamistość rdzenia kręgowego. Towarzyszące chorobie bóle nóg, rąk, a także głowy, stają się nie do wytrzymania. Młoda mama martwi się, że wkrótce nie będzie w stanie zająć się swoją małą córeczką. Jedyną nadzieją na poprawę stanu zdrowia jest kosztowna operacja przecięcia nici końcowej rdzenia kręgowego w Instytucie Chiari w Barcelonie.


1Dominika od urodzenia cierpi z powodu dziecięcego porażenia mózgowego i padaczki. Córka urodziła się przedwcześnie w zamartwicy okołoporodowej, z wylewem do mózgu IV stopnia. Długi okres intubacji, który podtrzymywał ją przy życiu spowodował również zapalenie płuc. Dominika urodziła się w 2008r., na dzień dzisiejszy nie chodzi, nie mówi, porusza się na wózku inwalidzkim, porozumiewa z nami na swój sposób.

 

20190308 131602Eryk uległ ciężkiemu wypadkowi 14 czerwca 2015 roku. Został przygnieciony zamkiem dmuchanym. Został niezwłocznie przetransportowany do szpitala. Tam, szybko zdiagnozowano u niego krwiaka oraz przymózgowy niedowład czterokończynowy, najsilniej wyrażony w kończynie górnej prawej. Jakby tego było mało, w drugiej dobie po wypadku chłopiec przeszedł udar, w wyniku którego stracił całkowicie mowę. Kolejny cios spadł na chłopca w 2018 roku.

EwaBednarskafundacjaEwa to 24-letnia pogodna dziewczyna, która od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Mimo swojej choroby nie poddaje się. Stawia czoło przeciwnościom losu i z determinacją dąży do zamierzonego celu. Ewa porusza się za pomocą balkonika i wymaga stałej rehabilitacji. Dzielnie walczy ze swoją niepełnosprawnością. Podjęła studia na uczelni wyższej w Kaliszu gdzie pilnie uczy się...

 

1Gabryś na początku rozwijał się prawidłowo. Gdy miał 1,5 roku przestał mówić, a w wieku 2 lat stracił inne nabyte wcześniej umiejętności poznawcze. Obecnie chłopczyk ma 6 lat i choć przeszedł już wiele rodzajów terapii, wciąż wymaga intensywnej rehabilitacji logopedycznej. Rodzina utrzymuje się z pensji męża, który również jest niepełnosprawny co powoduje, że sytuacja finansowa rodziny staje się trudna. Właśnie dlatego liczymy na Waszą pomoc! Pomóżmy Gabrysiowi wrócić do zdrowia!

 

Grzegorz Wadowski 7Grzegorz Wadowski cierpi na dziecięce porażenie mózgowe o charakterze niedowładu czterokończynowego. Problemy te zaczęły się po małym zabiegu chirurgicznym w znieczuleniu ogólnym, którym został poddany w wieku 8 miesięcy... 

1Jakub Choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ma porażoną prawą stronę ciała, dużą wadę wzroku oraz wymowy. Osiągnięcie samodzielności to nie tylko największe marzenie Kuby, ale również ogromne wyzwanie. Niestety sytuacja finansowa rodziny nie pozwala na opłacenie kosztów turnusu rehabilitacyjnego, który pomógłby Jakubowi odzyskać samodzielność.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1Kuba urodził się 31.05.2012r. Cierpi na zespół Aspergera. W maju 2018 roku wykryto u niego zmiany genetyczne w obrębie genu INPP5E i MID1, które mogą odpowiadać za jego niepełnosprawność. Zdiagnozowano również zaburzenia w OUN pod postacią naczyniaka żylnego w prawej półkuli móżdżku, globalnej hipotonii mięśniowej, opóźnienia w rozwoju psychoruchowym, makrocefalii, która jest następstwem wodogłowia zewnętrznego nieoperacyjnego. Z wiekiem rozpoznano u niego niedobór masy ciała ( co wymaga założenia PEG, w celu nocnego dożywiania ), wzrostu oraz nadwzroczność. Kuba musi być pod stałą opieką wielu lekarzy, w tym ortopedy, ponieważ cierpi również na pogłębiającą się skoliozę, która może doprowadzić do zniekształcenia klatki piersiowej, a w następstwie do ucisku narządów wewnętrznych, oraz niewydolności krążenia i oddychania. Szansą na poprawę zdrowia jest intensywna i wszechstronna rehabilitacja. 

 

20171119 120035

Julia nie skończyła jeszcze dwóch latek, a już tak wiele przeszła i wycierpiała. Dziewczynka od urodzenia choruje na padaczkę lekooporną nieznanego pochodzenia. Przez pierwszych 7 miesięcy życia Julia była hospitalizowana w kilku szpitalach, przyjmuje stałe leki w dużych ilościach, co bardzo niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie jej wątroby. Dziewczynka nie porusza się, nie siedzi samodzielnie, nie utrzymuje prawidłowej postawy ciała...

 

 

 

 

3Julia urodziła się 05.07.2008 r. w 29 tygodniu ciąży, z wagą 1350 g. Julia dostała 3 punkty Apgar. Zaraz po porodzie została przewieziona do specjalistycznego szpitala w Zabrzu. Na samym początku lekarze powiedzieli nam ( rodzicom ): "Bardzo nam przykro, ale córka raczej nie przeżyje nocy, a gdy będzie walczyć to będzie roślinką". W swoim dziecięcym życiu dziewczynka przeszła kilka operacji, a w przyszłości czeka ją kolejna. Ma za sobą również wiele rodzajów rehabilitacji, ale wciąż nie potrafi utrzymać równowagi. Dlatego jest bardzo potrzebna stała i bardzo kosztowna rehabilitacja! 

Justyna Dziadek 5Pani Justyna Dziadek, to młoda dziewczyna, która każdego dnia walczy o swoją sprawność. Choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Pani Justyna nie chodzi samodzielnie i wymaga w życiu codziennym opieki drugiej osoby. Taką opiekę sprawuje jej mama, która wychowuje samotnie także dwie młodsze, uczące się jeszcze siostry Pani Justyny...

 

44240897 2387299574620295 3290944129927741440 n

 
Kamil jest 26 - letnim młodym mężczyzną cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W  związku z upośledzeniem umysłowym Kamil niedosłyszy, nie potrafi również mówić. W swoim życiu przeszedł wiele operacji, w tym operację żołądka, jąder i biodra.  Kamil nie chodzi, obecnie ma również problemy z siedzeniem z powodu pogłębiającej się skoliozy. W ostatnich latach pojawiły się u niego również napady epilepsji.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zakupie leków i środków pomocniczych, która umożliwi opiekę nad chorym Kamilem. 

4Kamil ma 7 lat. Jest 32-tygodniowym wcześniakiem. Pierwsze pół roku spędził w szpitalach walcząc o życie. Cierpi na czterokończynowe  dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję  oskrzelowo-płucną, refluks żołądkowo-przełykowy, pęcherz neurogenny oraz ciężką chorobę genetyczną – chorobę Menkesa, która wyniszcza jego organizm i powoduje ogromny ból oraz cierpienie. Dla Chłopca bardzo ważna jest nierefundowana, codzienna specjalistyczna rehabilitacja domowa, która wynosi miesięcznie 2040 zł. Obecnie rodzinę Kamilka stać na 1 zabieg, choć powinny one odbywać się codziennie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie do zakupu leków i środków pielęgnacyjnych  lub do rehabilitacji domowej dla Kamilka. Pomóżmy ratować jego życie !  

 

 

 

 

Karol

Karol

10 - letni Karol od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. U chłopca wykryto również zespół Wetsa. Z powodu bardzo silnych przykurczów dziecko nie jest w stanie w bezpieczny sposób samodzielnie się poruszać. Nie rozwija się prawidłowo zarówno fizycznie jak i psychicznie...

 

1Kinga urodziła się bez prawej ręki, od części łokcia do dłoni. Potrzebuje specjalnej protezy, dzięki której będzie w stanie nie tylko funkcjonować na co dzień, ale również spełniać swoje marzenia. Kinga obecnie uczy się w szkole mechanicznej, bardzo pragnie zostać mechanikiem. Niestety obecna, zwykła proteza, którą posiada, uniemożliwia codzienne funkcjonowanie. 

2Pani Magdalena to samotna matka, wychowująca 15-letnią córkę. Niestety 12 lat temu zachorowała na nieuleczalną chorobę - Pląsawicę Huntingtona. Pani Magda z wykształcenia jest psychologiem, w zawodzie udało jej się przepracować tylko 10 lat, z powodu choroby była zmuszona z niej zrezygnować. W związku z tak krótkim stażem pracy, wysokość renty, którą otrzymuje jest niewielka. Obecnie opiekę nad Panią Magdą i jej córką sprawuje Mama Pani Magdy, która robi wszystko, aby jej córka jak najdłużej pozostała sprawna.

zdjęcie

Maja Żaczek jest miłym i pogodnym dzieckiem, pełnym energii i chęci do życia. Urodziła się 25. 05. 2009 roku. Niestety cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe z Atetozą ( wadą rozwojową kręgu L1 ), stopy końsko-koślawe, opóźnienie psychoruchowe, trzy rodzaje zeza: skośnego, zbieżnego i pionowego obu oczu i astygmatyzm. Dziewczynka cały czas rośnie i rozwija się, dlatego niezwykle istotne jest aby sprostać jej obecnym potrzebom, tak by w przyszłości mogła się stać jak najbardziej samodzielna.

Magorzata Piliska 2Małgorzata Pilińska to 19 letnia dziewczyna, która jest osobą niepełnosprawną od urodzenia. Porusza się na wózku inwalidzkim, wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Tata Małgorzaty - Pan Adam samotnie sprawuje opiekę nad córką oraz jej młodszą siostrą Marysią. Stara się ze wszystkich sił, aby zapewnić córce Małgosi to co najważniejsze - rehabilitację! ...

Gabrysia KozlowskaMarcelinaKozlowskaMarcelinka i Gabrysia Kozłowskie dołączyły niedawno do grona Podopiecznych naszej Fundacji Marcelina Kozłowska (3 lata) oraz Gabrysia Kozłowska (5 lat) to siostry, które cierpią na tą samą chorobę - zespół Dandy Walkera. Choroba ta objawia się m.in. wodogłowiem, wadami ośrodkowego układu nerwowego, zaburzeniami równowagi, opóźnieniem mowy, zanikiem nerwu wzrokowego...

 

Pan Marcin Piotrowski z mamPan Marcin Piotrowski razem z Mamą Marią znaleźli się w ciężkiej sytuacji życiowej. Schorowani, wymagający stałej opieki lekarskiej, uczciwi ludzie przez dwa lata nie mieli dachu nad głową. Nie było ich stać na opłacenie rachunków za wynajem mieszkania, a na pomoc rodziny i przyjaciół nie mogli liczyć. Po 2 latach los się do nich uśmiechnął. Dostali mieszkanie z dala od rodzinnych terenów. Mieszkanie było puste, bez pieca kaflowego, bez lodówki, umywalki, mebli…

Mikołaj Giergielewicz 7

Mikołaj urodził się 10 lutego w 2014 roku z ultra rzadką wadą genetyczną Tetrasomią 18p. Jest to choroba nieuleczalna. Aktualnie w Europie chorobę tę, o takich samych symptomach, stwierdzono u kilkorga dzieci (w tym 2 przypadki w Polsce). Początkowo lekarze nie dawali Mikołajowi szans na przeżycie, jednak chłopiec nie poddał się i przeżył. Dzięki swojej ciężkiej pracy, wciąż jest ze swoimi rodzicami i starszą siostrą. Szansą dla niego jest wielospecjalistyczna rehabilitacja, dzięki której wzrosną jego psychofizyczne umiejętności.

 

MikołajMikołaj urodził się 27 kwietnia 2015 roku. Stwierdzono u niego wzmożone napięcie nerwowe i asymetrię. Mikołaj był pod stałą kontrolą neurologiczną oraz uczęszczał na zalecaną rehabilitację. Z powodu zaburzeń koorynacji ruchowej z czasem konieczne było zwiększenie ilości ćwiczeń, co wiązało się z większymi kosztami rehabilitacji.

 

 

 

 

 

oliwia bordaOliwia Borda choruje na autyzm i upośledzenie umysłowe w stopniu umiarkowanym. Ma opóźniony rozwój mowy, całościowe zaburzenia rozwoju oraz nadpobudliwość psychoruchową. Dziewczynka ma 11 lat, jednak jej rozwój jest na etapie 4 letniego dziecka.  Oliwia potrzebuje pomocy w procesie leczenia i rehabilitacji. Wymaga systematycznych wizyt lekarskich, specjalistycznej terapii i turnusów rehabilitacyjnych, które są długotrwałe i kosztowne. Niestety koszty terapii i rehabilitacji przekraczają możliwości finansowe rodziców. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą o pomoc dla Oliwii !

 

 

 

 

4Oskar ma 14 lat i choruje na autyzm. Codzienne funkcjonowanie oraz nauka w szkole sprawiają mu ogromne trudności. Chłopak ma również problemy z koordynacją ruchową i koordynacją wzrokową. Dodatkowo jego sprawność fizyczna jest mocno zaniżona. Kluczem do sukcesu i poprawy jego sprawności jest rehabilitacja. Oskar od 5 lat uczęszcza na rehabilitację metodą Dr. Swietłany Masgutowej. Efekty są widoczne - Oskar dzięki rehabilitacji zaczął pisać, co jest ogromnym sukcesem! Jednak czeka go jeszcze dużo pracy i wysiłku, aby efekty nie poszły na marne…

 

 

 

 

Piotr Pastusiak 1Trzy lata temu Pan Piotr doznał urazu rdzenia kręgowego na odcinku C4-C5. Wymaga stałej rehabilitacji, dzięki której utrzymuje prawidłową sprawność ruchową. Niestety jego zasoby finansowe są zbyt niskie, aby mogły w pełni pokryć koszty zabiegów. 

1111Tomasz Wiejacha to postać doskonale znana z dużych boisk, jak również piłki halowej, w której osiągał największe sukcesy. Niestety jego życie legło w gruzach, gdy zdiagnozowano u niego nowotwór – glejaka mózgu. Pan Tomek jest już po operacji, ale niestety konieczne jest również podjęcie protonoterapii w ośrodku w Monachium, której koszty przekraczają jego możliwości finansowe. Prosimy Państwa o wsparcie. W tym przypadku liczy się czas.  Jak tylko uda się uzbierać brakującą kwotę, Pan Tomasz od razu rozpocznie leczenie!

 

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.