4Oskar ma 14 lat i choruje na autyzm. Codzienne funkcjonowanie oraz nauka w szkole sprawiają mu ogromne trudności. Chłopak ma również problemy z koordynacją ruchową i koordynacją wzrokową. Dodatkowo jego sprawność fizyczna jest mocno zaniżona. Kluczem do sukcesu i poprawy jego sprawności jest rehabilitacja. Oskar od 5 lat uczęszcza na rehabilitację metodą Dr. Swietłany Masgutowej. Efekty są widoczne - Oskar dzięki rehabilitacji zaczął pisać, co jest ogromnym sukcesem! Jednak czeka go jeszcze dużo pracy i wysiłku, aby efekty nie poszły na marne…

 

 

 

 

Lena Solecka1Lenka od 3 roku życia choruje na autyzm. W niedługim czasie postawiono kolejną diagnozę. Dziewczynka cierpi na PANDAS - poinfekcyjny zespół objawów neuropsychiatrycznych o podłożu immunologicznym. Ponadto Lenka ma również ogromne problemy z jelitami i wymaga stałej medycznej, wyspecjalizowanej diety. Uczęszcza już na rehabilitację, jednak rodzice, aby pomóc córce lepiej zrozumieć otaczający ją świat, ćwiczą z nią również w domu. Do takiej formy rehabilitacji potrzebne są jednak kosztowne specjalistyczne pomoce dydaktyczne. 
4Kamil ma 7 lat. Jest 32-tygodniowym wcześniakiem. Pierwsze pół roku spędził w szpitalach walcząc o życie. Cierpi na czterokończynowe  dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję  oskrzelowo-płucną, refluks żołądkowo-przełykowy, pęcherz neurogenny oraz ciężką chorobę genetyczną – chorobę Menkesa, która wyniszcza jego organizm i powoduje ogromny ból oraz cierpienie. Dla Chłopca bardzo ważna jest nierefundowana, codzienna specjalistyczna rehabilitacja domowa, która wynosi miesięcznie 2040 zł. Obecnie rodzinę Kamilka stać na 1 zabieg, choć powinny one odbywać się codziennie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie do zakupu leków i środków pielęgnacyjnych  lub do rehabilitacji domowej dla Kamilka. Pomóżmy ratować jego życie !  

 

 

 

 

3Julia urodziła się 05.07.2008 r. w 29 tygodniu ciąży, z wagą 1350 g. Julia dostała 3 punkty Apgar. Zaraz po porodzie została przewieziona do specjalistycznego szpitala w Zabrzu. Na samym początku lekarze powiedzieli nam ( rodzicom ): "Bardzo nam przykro, ale córka raczej nie przeżyje nocy, a gdy będzie walczyć to będzie roślinką". W swoim dziecięcym życiu dziewczynka przeszła kilka operacji, a w przyszłości czeka ją kolejna. Ma za sobą również wiele rodzajów rehabilitacji, ale wciąż nie potrafi utrzymać równowagi. Dlatego jest bardzo potrzebna stała i bardzo kosztowna rehabilitacja! 

1Gabryś na początku rozwijał się prawidłowo. Gdy miał 1,5 roku przestał mówić, a w wieku 2 lat stracił inne nabyte wcześniej umiejętności poznawcze. Obecnie chłopczyk ma 6 lat i choć przeszedł już wiele rodzajów terapii, wciąż wymaga intensywnej rehabilitacji logopedycznej. Rodzina utrzymuje się z pensji męża, który również jest niepełnosprawny co powoduje, że sytuacja finansowa rodziny staje się trudna. Właśnie dlatego liczymy na Waszą pomoc! Pomóżmy Gabrysiowi wrócić do zdrowia!

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.