44240897 2387299574620295 3290944129927741440 n

 
Kamil jest 26 - letnim młodym mężczyzną cierpiącym na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. W  związku z upośledzeniem umysłowym Kamil niedosłyszy, nie potrafi również mówić. W swoim życiu przeszedł wiele operacji, w tym operację żołądka, jąder i biodra.  Kamil nie chodzi, obecnie ma również problemy z siedzeniem z powodu pogłębiającej się skoliozy. W ostatnich latach pojawiły się u niego również napady epilepsji.

Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zakupie leków i środków pomocniczych, która umożliwi opiekę nad chorym Kamilem. 

4Oskar ma 14 lat i choruje na autyzm. Codzienne funkcjonowanie oraz nauka w szkole sprawiają mu ogromne trudności. Chłopak ma również problemy z koordynacją ruchową i koordynacją wzrokową. Dodatkowo jego sprawność fizyczna jest mocno zaniżona. Kluczem do sukcesu i poprawy jego sprawności jest rehabilitacja. Oskar od 5 lat uczęszcza na rehabilitację metodą Dr. Swietłany Masgutowej. Efekty są widoczne - Oskar dzięki rehabilitacji zaczął pisać, co jest ogromnym sukcesem! Jednak czeka go jeszcze dużo pracy i wysiłku, aby efekty nie poszły na marne…

 

 

 

 

3Julia urodziła się 05.07.2008 r. w 29 tygodniu ciąży, z wagą 1350 g. Julia dostała 3 punkty Apgar. Zaraz po porodzie została przewieziona do specjalistycznego szpitala w Zabrzu. Na samym początku lekarze powiedzieli nam ( rodzicom ): "Bardzo nam przykro, ale córka raczej nie przeżyje nocy, a gdy będzie walczyć to będzie roślinką". W swoim dziecięcym życiu dziewczynka przeszła kilka operacji, a w przyszłości czeka ją kolejna. Ma za sobą również wiele rodzajów rehabilitacji, ale wciąż nie potrafi utrzymać równowagi. Dlatego jest bardzo potrzebna stała i bardzo kosztowna rehabilitacja! 

Lena Solecka1Lenka od 3 roku życia choruje na autyzm. W niedługim czasie postawiono kolejną diagnozę. Dziewczynka cierpi na PANDAS - poinfekcyjny zespół objawów neuropsychiatrycznych o podłożu immunologicznym. Ponadto Lenka ma również ogromne problemy z jelitami i wymaga stałej medycznej, wyspecjalizowanej diety. Uczęszcza już na rehabilitację, jednak rodzice, aby pomóc córce lepiej zrozumieć otaczający ją świat, ćwiczą z nią również w domu. Do takiej formy rehabilitacji potrzebne są jednak kosztowne specjalistyczne pomoce dydaktyczne. 
4Kamil ma 7 lat. Jest 32-tygodniowym wcześniakiem. Pierwsze pół roku spędził w szpitalach walcząc o życie. Cierpi na czterokończynowe  dziecięce porażenie mózgowe, padaczkę lekooporną, dysplazję  oskrzelowo-płucną, refluks żołądkowo-przełykowy, pęcherz neurogenny oraz ciężką chorobę genetyczną – chorobę Menkesa, która wyniszcza jego organizm i powoduje ogromny ból oraz cierpienie. Dla Chłopca bardzo ważna jest nierefundowana, codzienna specjalistyczna rehabilitacja domowa, która wynosi miesięcznie 2040 zł. Obecnie rodzinę Kamilka stać na 1 zabieg, choć powinny one odbywać się codziennie. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o dofinansowanie do zakupu leków i środków pielęgnacyjnych  lub do rehabilitacji domowej dla Kamilka. Pomóżmy ratować jego życie !  

 

 

 

 

 

 

foot logo

Dane kontaktowe

phonetel.: 32 298 77 77

faxfax: 32 298 77 88

mailfundacja@fundacjabliskociebie.pl

 

home ul. 3 Maja 13,
41-200 Sosnowiec

 

KRS: 0000404633

 

faceZnajdź nas na Facebook'u

 

Napisz do nas

Twój e-mail 
Twoje imię 
Treść 
   Przesyłając niniejszą wiadomość zostałam(em) poinformowany‚ że Administratorem danych osobowych jest Fundacja Blisko Ciebie z siedzibą w Sosnowcu (41-200) przy ul. 3 Maja 13. Z pełną informacją o podstawach‚ celach i czasie przetwarzania danych osobowych‚ dobrowolności ich podania‚ przysługujących w związku z przetwarzaniem uprawnieniach (żądania dostępu do nich‚ ich sprostowania‚ usunięcia‚ przeniesienia‚ ograniczenia przetwarzania‚ niepodlegania zautomatyzowaniu i profilowaniu‚ cofnięcia zgody na ich przetwarzanie‚ wyrażenia sprzeciwu‚ wniesienia skargi do organu nadzorczego)‚ kategoriach odbiorców‚ a także wszelkich pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 ust. 1 i ust. 2 RODO (Dz.U. L 119 z 4.5.2016)‚ mogę zapoznać się w dostępnej polityce prywatności zgodnej z RODO.